Dünya Şampiyonasında Yarı Final Heyecanı

Azerbaycan'da Takımlar Dünya Taekwondo Şampiyonası

Türk Milli Takımımız Dünya Takımlar Taekwondo Şampiyonası’nda yarı finale yükseldi

Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Dünya Takımlar Taekwondo Şampiyonası’na erkekler ve bayanlarda dünyanın en iyi 8 ülkesi katılıyor. Bayanlarda ve erkeklerde 4’erli 2 gruptan oluşan şampiyonada gruplarında ilk 2 sırayı alan ülkeler yarı finale yükseliyor.

Erkeklerde:

Servet Tazegül, Yunus Sarı, Cihat Çakmak, Berk Can Süngü, Hasan Can Lazoğlu ve Serdar Yüksel‘den oluşan Türkiye Erkek Taekwondo Milli Takımı, A Grubu’nda Kore, Rusya ve İran ile eşleşti. İlk maçında Kore’yi 26-25 mağlup eden Türkiye, ikinci maçında Rusya’ya 20-10 yenildi. Son maçında İran’ı 31-19 yenen Ay-yıldızlı milliler grup ikincisi olarak adını yarı finale yazdırdı.

Bayanlarda:

Nur Tatar, İrem Yaman, Rukiye Yıldırım, Nafia Kuş ve Durdane Altunel’den oluşan Türkiye Bayan Taekwondo Milli Takımı, B Grubu’nda Kore, Amerika Birleşik Devletleri ve Azerbaycan ile eşleşti. İlk maçında Kore’ye 16-14 mağlup olan Türkiye, daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’ni 15-12, Azerbaycan’ı ise 11-1 yenerek grup ikincisi oldu ve yarı finale yükseldi.

Bu sonuçların ardından Türkiye yarı finalde erkeklerde Azerbaycan, bayanlarda ise Çin ile eşleşti.
Yarı final müsabakaları bugün(Salı) TSİ 13.00’de başlayacak.

Kaynak: Türkiye Taekwondo Federasyonu

Kuşak Sınavları, Dan ve Kuşak Terfi Sınavları Previous post Siyah Kuşak ve Dan Terfi Sınavları
Milli Takım, Dünya Taekwondo Takımlar Şampiyonası Next post Dünya Şampiyonasında Dünya Üçüncülüğü