Dünya Şampiyonasında Dünya Üçüncülüğü

Milli Takım, Dünya Taekwondo Takımlar Şampiyonası

Dünya Takımlar Taekwondo Şampiyonası’nda Türkiye bayanlarda ve erkeklerde Dünya üçüncülüğü elde etti. Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Dünya Takımlar Taekwondo Şampiyonası’na erkekler ve bayanlarda dünyanın en iyi 8 ülkesi katıldı.

Erkekler Takımı Dünya Üçüncüsü

Ülkelerin 4’erli 2 grupta mücadele ettiği şampiyonada Servet Tazegül, Yunus Sarı, Cihat Çakmak, Berk Can Süngü, Hasan Can Lazoğlu ve Serdar Yüksel’den oluşan Türkiye Erkek Taekwondo Milli Takımı, ilk gün yapılan müsabakalarda A Grubu’nda Rusya’ya 20-10 yenilmesine rağmen Kore’yi 26-25, İran’ı ise 31-19 yenerek yarı finale yükselmişti. Yarı final müsabakasında ev sahibi Azerbaycan’a 33-3 mağlup olan Ay-yıldızlı milliler Dünya üçüncüsü oldu.

Finalde Kore’yi mağlup eden Azerbaycan erkeklerde şampiyonluğa ulaşan ülke oldu.

Bayanlar Takımı Dünya Üçüncüsü

Nur Tatar, İrem Yaman, Rukiye Yıldırım, Nafia Kuş ve Durdane Altunel’den oluşan Türkiye Bayan Taekwondo Milli Takımı, ilk gün B Grubu’nda yapılan müsabakalarda Kore’ye 16-14 yenildikten sonra Amerika Birleşik Devletleri’ni 15-12, Azerbaycan’ı ise 11-1 yenerek grup ikincisi olarak yarı finale yükselmişti. Yarı finalde Çin’e 9-6 yenilen Türkiye, Dünya üçüncülüğünü elde etti.

Finalde Kore’yi mağlup eden Çin, Dünya şampiyonu oldu.

BAŞKAN ŞAHİN’DEN KUTLAMA

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, bayanlarda ve erkeklerde dünya üçüncüsü olan milli takımı kutladı. Başkan Şahin, “Taekwondo’da dünyanın en iyi 8 ülkesinin katıldığı Dünya Takımlar Taekwondo Şampiyonası’nda çok iyi bir mücadele ortaya koyduk. Özellikle erkeklerde olmak üzere genç bir takımla mücadele ettik. Sporcularımız ellerinden geleni ortaya koydular. Yarı finalde bizi yenen ülkeler şampiyonluğa ulaştılar. Biz her zaman taekwondoda dünyanın en iyi ülkelerinden olduğumuzu söyledik. Sporcularımız da aldıkları sonuçlarla bunu teyit ettiler. Elde edilen başarıda emeği geçen başta Teknik Direktörümüz Ali Şahin olmak üzere tüm antrenörlerimizi ve sporcularımızı kutluyorum” dedi.

 

Kaynak: Türkiye Taekwondo Federasyonu

Azerbaycan'da Takımlar Dünya Taekwondo Şampiyonası Previous post Dünya Şampiyonasında Yarı Final Heyecanı
Next post Geçmiş Olsun Dileklerimiz Seyfettin Hocamızla